10 võimsat enesearmastuse mantrat ja positiivset enesesisendust


Kellega te kõige rohkem koos aega veedate? Teie abikaasa või parim sõber? Teie lapsed või töökaaslased? Tehniliselt mitte ükski neist. Kõige rohkem veedate te aega iseendaga, mistõttu on teie sisemise dialoogi toon ning sisu teie enesetunde jaoks erakodselt olulised.

 

Näiteks, kui teil läheb mõnel stressirohkem eksamil halvasti, siis on mitmeid viise, kuidas seda sisemiselt kaaluda. Üks võimalik reaktsioon oleks endale korrata “Ma olen nii rumal, ma ei ole piisavalt tark, et olla edukas”. Teine variant oleks hoopis endale sisendada, et “Ma olen tark. Ma leian lahenduse ning teen järgmine kord paremini”.

 

Esimene näide on negatiivne, mille kohta on teaduslikult tõestatud, et see mõjutab negatiivselt ka testi (ülesande) tulemust. Teine näide on näide positiivsest enese sisendusest, te ei lase end ebaõnnestumisest häirida ning see ei mõjuta teie “mina vaadet”, te peate suutma eraldada ebaõnnestumised ning takistused oma enese sisemisest väärtusest.

 

Mõnede inimeste puhul on see väga levinud pärast rasket lahkuminekut kallimast või sõbrast. Pärast lahkuminekut on väga kerge unustada, et kuigi teine inimene ei pruugi tunda teie suhtes sama, mida teie tunnete tema suhtes, ei vähenda see siiski teie väärtust inimesena. Mõlemal juhul saab enesearmastuse mantraid kasutada negatiivsete mõtete asendamiseks ning enesekindluse taastamiseks.

 

Mis on mantra?

Mantrad on meile tulnud hinduismist ning budismist. Merriam-Websteri sõnul on mantra “sõna või fraas, mida korratakse sageli või mis väljendab kellegi põhiuskumusi”. See pärineb algselt kahest sanskriti sõnast: “man”, mis tähendab meelt; ja “tra”, mis tähendab sõidukit või instrumenti – vahendit, mis viib vaimu tegevuse seisundist vaikuse ja rahu seisundisse. Mantraid seostatakse sageli palvetamise või mediteerimisega, nii et need sobivad kõige paremini positiivseks enesevestluseks.

 

10 võimsat mantrat enesearmastuse jaoks:

 

  1. Ma armastan iseennast. Olen ilus, ainulaadne hing. Pole kedagi teist minusugust.
  2. Olen armastust väärt. Olendina siin maa peal olen ma väärt, et teised mind armastaksid ja väärtustaksid. Minu väärtust ei kahjusta minu ebatäiuslikkus ega see, kuidas teised mind näevad.
  3. Olen väärt kõike head. On mõistlik soovida endale parimat ning püüelda asjade poole, mis toovad teile rõõmu ning rahulolu.
  4. Ma võin valida positiivse mõtlemise. Ma mõistan enesesisenduse jõudu ning valin mõtted, mis on positiivsed ning rõõmustavad.
  5. Ma näitan oma õnne välja. Minu õnn voolab minust ning ma saan seda kasutada ka teistele rõõmu valmistamiseks.
  6. Ma olen tugev. Mul on palju tugevaid külgi, mida ma saan kasutada elu madalseisudest üle olemiseks. Ma olen palju tugevam ning julgem kui teised arvavad.
  7. Ma arenen. Ma kasvan inimeseks, kes ma alati olen tahtnud olla. Iga päev töötan ma selle nimel, et arendada end isiksuseks, kes ma olla soovin.
  8. Mu elu on suurepärane. Iga takistus mu eluteel on seal põhjusega, kõik juhtub vastavalt suurele plaanile.
  9. Ma olen enesekindel. Ma juhin omaenda saatust. Ma olen enesekindel ning usun, mida ma ütlen või teen.
  10. Ma ümbritsen end armastavate inimestega. Ma võin omale lubada, et suhtlen vaid inimestega, kes mind armastavad ning austavad.

 

Mõneks järgmiseks nädalaks valige üks enesearmastuse mantra ning lisage see oma igapäevastesse tegemistesse – ainult üks. Loomulikult kui tunnete, et valitud mantra ei tööta, siis valige järgmine. Iga inimene on erinev ning meil on erinevad loomuomadused ja vajadused. Tähtis on leida mantra, mis sobiks just teie loomuomadustega. Kui leiate midagi, mis teile suurepäraselt sobib, siis peaks mõju olema tunda juba mõne päeva järel.

 

Mantrad ja meditatsioon

Mediteerimisel on mantra suurepäraseks vahendiks mõtete kontsantreerimiseks. Mantrad on ka kasulikud joogaga tegelemisel. Valige sessiooni alguses endale sobiv mantra ning kasutage seda enese eesmärgile fokusseerimiseks. Kui olete alles algaja mediteerija peaksite alustama endale sobiva meditatsioonitüübi valimisega. On olemas mitmeid erinevaid meditatsioone. Näiteks paljud inimesed isegi ei tea, et on olemas niiöelda “liikuv meditatsioon”, mis on väga hea algajatele, kellel on raskusi paigal püsimisega.

 

Täiuslike enese armastuse mantrate leidmine

Mantra võib aidata teil end fokuseerida positiivsele ning anda vaimset jõudu; mantral on võime mõjutada teie käitumist ning tegevusi. Näiteks kui Mahatma Gandhi ütles: “Ole ise see muutus, mida sa soovid maailmas näha”, siis ta mitte lihtsalt ainult ei öelnud seda, see oligi tema eluviis. Millist mantrat soovite teie elada? On see ikka positiivne ning enesearmastust sisendav?

 

Positiivseid mantraid võib leida kõige üllatavamatest kohtadest. Üks mu lemmikmantraid, mida ma alati kasutan kui tunnen, et mõtted hajuvad ning ma ei suuda kontsentreeruda eesmärgile tuleb Dr. Seussi raamatust. See ütleb: “Teil on aju peas. Teil on jalatsid jalas. Saate juhtida ennast suvalises suunas.”. Kui tunnen end eesmärgipäratult, siis lasen end sellest mantrast juhtida ning asjad liiguvad paremuse poole.

 

See näitab, et täiuslik mantra just teie jaoks võib tulla ka kõige ootamatumast kohast. Võib-olla teie jaoks on see hoopis teie lemmiklaulu sõnad. Te peate lihtsalt otsima fraasi mis paneb teid end tundma armastatuna ning mis toob teile rõõmu ja julgustust.

 

Me kõik teame ja tunneme inimest, kes laseb vaid negatiivsusel end juhtida. On väga piinarikas sellise inimesega suhelda, kuid kahjuks me kõik teeme seda. Kes rohkem, kes vähem. Kui tunnete, et te pole piisavalt positiivne proovige mõnda neist mantratest ning andke endast parim, et taastada oma eneseusk ning armastus. Liikuge alati oma eluteel edasi positiivselt. Kui te ei leia endale sobivad mantrat, siis looge endale ise just teile sobivaim versioon.

 

Helista mulle 900 1727 ja vali 11
Ennustaja Loore

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tõlgitud: https://www.gaia.com/article/10-powerful-self-loving-mantras