Aastalõpu mõtisklus 2021


Aasta 2021 saab varsti minevikuks. Mida võiks teha, et rahu ja rõõmuga jätta vana aasta maha ja astuda uude aastasse? Me nii tihti tahame kohe uut ja ilusat ning ei püüagi jääda hetke, et tunnetada praegust olukorda. Mina soovitan mõelda aastale 2021 ja analüüsida, mis läks sel aastal hästi ja mis võib olla ei õnnestunud nii hästi. Pole vaja ennast süüdistada, kui midagi välja ei tulnud – ju siis ei osanud veel ja aeg ei olnud küps. Kõik tuleb, mis tulema peab. Vahest küll hiljem, kuid jõuab kohale targema ja
avatuma inimese juurde.

Aasta viimastel päevadel võta aeg maha, Enne uute plaanide tegemist tunneta, mis tõesti õnnestus, läks hästi ja oli arendav. Igal inimesel on aasta jooksul midagi hästi läinud. Kas tööl, kodus, või lastega või naabritega, või kaaslasega. See ei pea suur ja tähtis asi olema: võib südamest rõõmustada näiteks enda õnnestunud kätetöö üle, olgu see meisterdus või käsitöö ilu. Või õnnestunud ahjuvormi või jõuluprae üle. Või see, kui osati õigel ajal kolleegi või sõpra toetada ning oma tundeid näidata. Olukorras, kus oldi siiras ja avatud, heatahtlik ning mõistev. Tee enda hingele pai. Enesehinnang on see, mis ütleb meile – said hakkama, olid väga oskuslik selles olukorras. See annab meile kindlustunde, et me proovime järgmine kord jälle ja tõenäoliselt see õnnestub.

Enne uut aastat rahune ja mõtiskle, mis on aastaga sinu elus muutunud, mis tunded ja mõtted on olnud sulle toeks. Kui miskit veel pole täitunud, siis tea – aega ongi vaja, et plaan veel paremaks ja lihvitumaks saaks, siis on see täiuslikum. Öeldakse, et kuula südamehäält. Jah, kuid ikka mõtle ka, mis see südamehääl sulle ütleb. Anna jõudu enda mõttele ja tundele, mis on sinu jaoks väärtuslik ja tähtis. Mõnikord läheb vaja kahe aasta energiat, et plaan või eesmärk õnnestuks ning tegu tehtud saaks.

On vaja julgust, et vaadelda enda elatud elu, lapsepõlve ja oma perekonna sidemeid ja korduvaid käitumismustreid. Milline on minu erakordne ja isiklik pagas, millega on mõtet edasi minna ja mis maha jätta. Julgeda plaanida muudatusi ja neid ka ellu viia. Juba uuel aastal.

Head vana-aasta lõppu!
Loona, helista numbril 900 1727 ja vali 26