Karma aktiveerimine


Inimesed jäävad tihti ootama, et halbadele inimestele tuleks karistus halbade tegude eest või tekiks vähemalt mingisugune tasakaal hea ja kurja vahel. Selleks, et halvale järgneks vaimses mõttes nii-öelda karistus, peab olema karma aktiveeritud.

Karma all mõeldaks tavaliselt reaalseid tagajärgi füüsilises maailmas. Väga tihti võib juhtuda, et inimesed jäävad ootama, et halva tegijat tabaks karma või isegi soovivad otseselt halba. Samamoodi mõnikord oodatakse, et kui ise head teha, siis peaks sellele järgnema spirituaalses mõistes mingisugused head tagajärjed. Karma ei tööta päris nii lihtsalt.

Kui keegi on sinu vastu käitunud väga ülekohtuselt ning selle inimese tahe oligi sulle lihtsalt halba teha, siis karma aktiveerimiseks, pead sa ise halvale vastu hakkama. Alati ei ole võimalik füüsilises maailmas vastu hakata ning siis tuleks sul vaimselt iseenda südames aru saada, et mis on õige ning mis on vale. Samaaegselt peaksid sa tunnetama ka valu, mida see inimene sulle tekitas ning siis sellest lahti laskma. Ma hoiatan, et olenevalt haiget tegemise raskuse astmest, ei pruugi see tegevus nii lihtne olla. Nende kahe lause järgi käitumine võib reaalselt vägagi keeruline olla. Anna endale aega kõike tunnetada ning ole enda vastu kaastundlik. Kui midagi on hetkel liiga raske, siis ära sunni ennast tagant. Enda vastu empaatiat tundes, tunneta ja lase lahti nii, et sa ennast üle ei koorma. Samuti oluline on märkida, et lahti laskmine, ei tähenda andestamist. Lahti laskmine tähendab, et sa aktsepteerid juhtunut ning lähed oma eluga edasi.

Mõnikord satuvad inimesed kättemaksu mõtetega nii ummikusse, et ei suuda enam sellest välja tulla. Teatud olukordades, on hetkelised kättemaksu mõtted, täiesti normaalsed. Tuleb aru saada, et kättemaks ainult toidab halba. Halba on võimalik võita ainult heaga. Viimane lause ei tähenda nüüd kohe kindlasti, et sa peaksid kuidagi väga palju head hakkama tegema inimesele, kes on sulle halba teinud. Sa pead head tegema endale – juhtunut aktsepteerima ja siis sellest lahti laskma. Jah, ma tean, et see ei ole alati nii kerge. See on täiesti normaalne, et selleks võib teatud olukordades kuluda isegi aastaid.

Kõige olulisem on sinu tahe. Kui sa teed head ning tegelikult selle taga peitub isiklik kasu, siis karma mõistes, ei kvalifitseeru see nii-öelda heaks. Kui sa näiteks annetad heategevusele, sest tahad ennast tunda hea inimesena või läbi selle ennast sõpradele hea inimesena näidata, siis see on lihtsalt ego toitmine. Hea tähendab seda, et sa teed lihtsalt head südamest ning sul puuduvad igasugused lootused ja ootused, et saad selle eest midagi. Ühesõnaga halva tahtega head tehes, ei ole midagi head vastu oodata.

Hoolitse oma karma eest – kui sa midagi teed, siis küsi endalt, et miks sa seda teed? Kas sinu tahe on puhas või on tegelikult ka natuke omakasu mängus?

Kui sa soovid ennustust või nõu, siis helista mulle 900 1727 ja vali 11.