Loits kui maagiline akt


Loits on maagiline akt, sõnaline pöördumine, mille abil tahetakse allutada üleloomulik vägi oma tahtele.Loitsud põhinevad usul sõna maagilisse jõusse. Loitsude abil püütakse mõjutada inimesi ja loodusjõude, ravida haigusi jne.

Sõnadega ravimine on osa eestlaste müütilisest pärimusest, mis sisaldab vanemaid kujutelmasid, osutab ajaloolistele kontaktidele eri kultuuripiirkondade vahel.Loitsud (rahvapärane termin sõnad, nõiasõnad) on alati olnud puhtpraktilise ja püha teadmise sulam, ühelt poolt kõigile avatud ja teisalt vähestele tuntud, usundireeglistikuga seotud.

Nõiasõnadel on tavalisest kõnest erinev rütm ja struktuur, oma grammatiliste vormide kasutamisviis. Ennekõike erinevad loitsud teistest rahvaluuleliikidest tekstides kasutatud sümbolite poolest, kusjuures universaalsed motiivid ning sõnalised ja tunnetatavad sümbolid.

Loitsudel on olemuslik seos rituaalidega. Nad edastavad sõnumeid loodusele ja kõrgematele jõududele. Neid kasutatakse maailma muutmiseks ja tasakaalu saavutamiseks. Loitsu sõnad põhinevad olendite ja tegevuste loendamisel ning kordustel.

On olemas kärbsesõnad, armusõnad, päikesesõnad. Kui soovite täpsemalt loitsude kohta teada või soovite teada mida minu kaardid Teile ennustavad siis helistage 900 1727 ja valige 27.

Kõike head ja kordaminekuid soovides

Ennustaja Artos.