Mida tähendab Hiina tiigriaasta?
1. veebruar 2022 tähistab Hiina uusaastat, mida viimasel ajal tuntakse üha enam Kuu-uusaastana. 2022. aasta on Hiina tiigriaasta, mis asendab 2021. aasta härga. Hiina sodiaagi loomad ilmuvad tsüklina iga 12 aasta järel, kusjuures viimane tiigriaasta on 2010.
Hiina uut aastat tähistatakse igal jaanuaril või veebruaril erineval kuupäeval, mis põhineb kuupäikese kalendri muutustel. See on kevade kuulutaja ja ebausklik periood Hiina diasporaa jaoks.
Uusaasta on populaarne pidu mitte ainult Hiinas, vaid kogu maailmas. Sellised linnad nagu San Francisco, New York, Melbourne ja Sydney on traditsiooniliselt korraldanud vingeid pidustusi, ehkki ilma riigipühadeta pole see Pekingi või Hongkongi üleküllus ja rõõm.
Sarnaselt läänelikule uusaastale algab tähistamine Hiina uusaasta eelõhtul. Pered kogunevad traditsioonilisele õhtusöögile (nián yèfàn) ja liiguvad seejärel erinevatele pidudele.
Lääne linnades, kus on palju hiinlasi, on segu kultuurisündmustest, nagu draakonitantsud, pidusöök ja palju ilutulestiku. Usk Hiinasse on see, et mida valjem on ilutulestik, seda soodsam on teie õnn järgmisel aastal.
Suur osa hiina ajaloolisest folkloorist on sodiaagis loomadele orienteeritud (seda tuntakse zoomaatika nime all , tiiger on domineeriv sümbol, mis on seotud võimu, vapruse ja mehelikkusega. Hiina mütoloogias esitasid 12 sodiaagi moodustavate loomade esindus väljakutse Keisrile, et võistelda “suurel võidujooksul”. Loomad pidid üksteisega võidu jooksma Keisripaleesse. Tiiger lõpetas kolmandana (roti ja härja taga), nii on järjekorras kolmas loom sodiaagi algusest peale.
Tiigriaastal sündinutel on väidetavalt julged, usaldusväärsed, sihikindlad ja enesekindlad isiksused. Väidetavalt on tiigriisiksustel palju mehelikku energiat (Yang) ja neil on loomulik kalduvus selgelt määratletud eesmärkidega enesekindla juhtimise poole.
Negatiivne on see, et tiigrimärk võib olla kangekaelne, aeg-ajalt tormakas ja ülbe. Kuigi neil võivad olla selged eesmärgid, võivad nad mõnikord vaeva näha nende poole pürgimisel.
Veetiiger
Wu Xingi ( hiina 5 elemendi teooria ) järgi on iga sodiaagimärk seotud ühega viiest elemendist: vesi, puit, tuli, maa ja kuld. Igal Hiina uusaastal on loom sobitatud erineva elemendiga (see kordub sisuliselt iga 60 aasta järel). 2022. aasta on veetiigri aasta, kus veetiiger on seotud õppimise ja eduga, mis on sündinud raskest tööst, hoolsusest ja teadmiste hankimise püüdlustest.
Osana feng shuist , keerulisest ja huvitavast Hiina füüsilise ja vaimse tasakaalu süsteemist, on igal uusaastal ka õnnenumbrid ja värvid, mis on seotud looma sodiaagisümboliga.
Tiigriaasta 2022 õnnelikud värvid helesinine, tulipunane, piparmündiroheline ja imperiaalne kollane.
Kui olete ebausklik, on tiigriaasta teie jaoks üks soodsamaid loomi Hiina sodiaagis, hoolimata sellest, et ta pole nii paks kui kaval rott ega nii töökindel kui härg.
Gong hei paks choy! (Head uut aastat)
Kui soovid oma küsimustele vastuseid või leida parimad valikud, siis helista 900 1727.
tõlgitud: https://12tomatoes.com/chinese-year-of-the-tiger/
Pildi autor CHRISTOPHER JONES Pixabayst