Mida teha hirmudega?
Viimase aasta jooksul on kõik kogenud rohkem hirme kui varem. Meie ümber on tavapärasemast rohkem segadust, infot, muutusi ja tundmatust. Sellest tulenevalt on loomulik, et käivituvad rohkem negatiivsed mõtted, mustrid, hirmud ja erinevad tunded. Inimesed tunnevad rohkem, kas viha mille all on hirm või segadust ehk mis tähendab iseendas kahtlemist (kõik väline mõjutab ja ei saa seda kuidagi mõjutada seisund). Aga kõik on muudetav ja algab iseendast.
Alustame sellest, et mitte keegi pole üksi muutuste ja hirmudega. Kõik inimesed on vähesemal või rohkemal määral oma sisemusega töötamas, paraku ei ole see silmaga nähtav ja sellest räägitakse vähe. Kõik on erinevad ja seega ka elukogemused ehk isiklik reaalsus. Seega ei aita iseennast võrrelda teistega või otsida vastust/põhjust väljast poolt.
Esimene samm oleks hirmudele otsa vaadata ja tunnistada neid iseendale. Nii kaua kuni toimub põgenemine ja ollakse seljaga hirmude poole, siis võivad need tunduda suuremad ja hirmsamad kui tegelikult on.
Teine samm oleks neid julgelt vaadelda, siis kui emotsioonid on rahunenud ja järgi jääb lihtsalt hirm. Kui on raske, siis võib ette kujutada, kuidas vaatled neid kõrvalt või eemalt nagu need kuuluksid kellelegi teisele. See läheb ajapikku kergemaks kui neid lihtsalt vaadelda ilma hinnangut andmata ja mõelda, et miks need hetkel on? Mis on nende mõju? Mis on nendega kaasnevad tunded? Kas on veel midagi, mida ma ei tea või kujutan ette?
Kolmas samm tuleb siis kui tekib julgus hirmudest rääkida ja abi otsida. Oluline on valmisolek minna sügavamale, küsida küsimusi, teha koostööd ja pühenduda iseenda arengule.
Kui tunned hirme ja oled valmis nendega kohtuma, saades teada põhjused ning kuidas neid ületada, siis võta minuga ühendust ja leiame üheskoos lahendused.
Helista 900 1727 ja vali 33.
Ennustaja Sildare