Muutused annavad hea võimaluse enesearenguks.


Elu kulg toob meile muutusi. Mõned muutused tulevad ootamatult ja teised planeeritult, meie endi soovil. Mõlemal juhul on võimalus kohaneda olukorraga ja õppida sellest. Meie isiksus areneb ja see ongi eneseareng.

 

Võib küll olla teisel seisukohal: olen nagu kask ja mind kuuseks ei tee, või olen roosipõõsas ja minust kartulitaime küll ei saa. Jah, seemet pole võimalik nii lihtsalt muuta, nii nagu meie geene. Kuid inimesele on antud imeline võime ja oskus: suhelda, lahendada probleeme, luua uusi kontakte ja muuta enda käitumist.

 

Tihti annab töö meile võimaluse arenguks: kas tööülesanded muutuvad, meid hoopis koondatakse ja jääme töötuks. See valus variant kätkeb ka endas võimalust: õppida ära midagi uut ja hoopis teistsugust. Näiteks õpetaja või raamatupidaja võib rõõmu tunda hoopis müüjatööst või olla puhastusteenindaja.

 

See, kuidas me suhtume valitud töökohta ja töösse, määrab ära meie hinnang ja sealt tuleb ka meie enesetunne. Kui mulle meeldib mu töö, tean, et saan töötasu, mis aitab mind keerulisel ajal – siis see on piisav motivatsioon, et nautida nn lihtsamat tööd. Meie isiksus areneb: ma olen võimeline oma hinnanguid, suhtumist ja käitumist muutma ning saan uue rikastava kogemuse. Võib-olla ka lisaks hoolivad kolleegid ja põnevad uued tutvused.

Ka armastussuhtes on võimalik muutumine. Hea on tähele panna enda suhtlusviisi, seda, kuidas tajume teist inimest. Võib-olla on aeg probleemid lahendada nii, et muudan iseenda suhtumist ja käitumist, proovin hoopis teisiti reageerida keerulises olukorras. Jah, on võimalik ka mitte muutuda ja otsida seda õiget. See on ka õige tegevus, kui suhe on vaimselt või füüsiliselt vägivaldne ja seda pole võimalik muuta.

 

Enda ja partneri vajaduste tundmine ja emotsionaalses kontaktis olemine toob rahulolu. Kui aga otsitakse uut suhet, siis võiks olla tulevane partner sisemiste väärtuste järgi meie moodi ning otsida just seda ühist, mis liidab. Füüsiline välimus on vaid pindmine, hoopis olulisem on väärtuslik sisu. Mõnikord tuleb sisu õppida nägema.

 

Tuleb näha seda, mida varem tähele ei osanud panna. Tähele panna enda tundeid, vajadusi, mõtteid ja vajadusel õppida neid ka muutma, et eneseareng täiustuks ja käitumine muutuks! See võtab küll aega, kuid tulemus võib olla väga hea. Käitumise muutumisel tulevad meie ellu ka meeldivad võimalused.

 

Rahulikku meelt muutuste teel!

 

Helista 9001727 ja vali 26

Loona