Õnne olemus


Sigmund Freud on öelnud, et “vaimse tervise alustala on võime armastada ja töötada”. Kõigil inimestel on olemas seiklushimuline ja uudishimulik külg, samas ka sotsiaalne ja hingeline pool. Seega uuel aastal on põhjust enda käest küsida, milles peitub minu jaoks õnn? Kas õnn seisneb isiklike suhete olemasolus, heas töökohas või võimaluses leida aega iseenda jaoks? Tihtipeale kipub juhtuma, et me tunneme justkui peaksime ohverdama õnne nimel midagi, tegema mööndusi ja kompromisse.

Kuigi paindlik olla on hea, tasub tähele panna, mis toimub sinu sees? Kas sinus valitseb tasakaal? Millises seisundis on sinu keha? Keha räägib palju. Kui sul on viimasel ajal olnud terviseprobleeme, eriti, kui need on kroonilised, tuleks hakata ümber vaatama oma harjumusi. Võimalik, et tuleks küsida endalt just seesama küsimus. Mis teeb mind õnnelikuks? Inimene vajab midagi, mille poole püüelda. Lootus kuulub inimese olemuse juurde, õhutab meid tagant ning julgustab otsima ja avastama.

Nii võib ka võtta keha märguandeid või mõtteid kui indikaatorit teha oma elus vajalikud muudatused. Juhul kui vajad abi oma sisemise hääle sõnumite lahtimõtestamisel või tunned, et lihtsalt ei tea, milliseid samme järgmiseks astuda, ole hea ja helista numbril 900 1727 ja vali number 15.

 

Ilusat alanud aastat soovides,

 

Ennustaja Amara