Vabadus


Küllap oleme sageli märganud, et tänases ühiskonnas on kohustusi üksjagu palju, tegemisi veel rohkem ning lõppkokkuvõttes tekib varem või hiljem küsimus, mis on vabadus? Mida see minu jaoks tähendab? Kas see on täielik autonoomsus oma keha ja meele üle ning kas neid on võimalik üldse täielikult kontrollida. Paljud meie kehalised funktsioonid töötavad autopiloodil, me hingame sellele mõtlemata ning meie süda töötab täites oma funktsiooni ilma selle jaoks eraldi käsku vajamata. Mida teeb meie meel? Ka see tundub omi radu käivat..
Ometi seisneb tegelik vabadus teatavat viisi korrastatuses ning kui jätta kehalised toimemehhanismid kõrvale tuleks eraldi mõtiskleda meele üle, seda saab kontrollida ning seda justnimelt teadvustades, kohal olles siin ja praegu. Üks võimalus seda praktiseerida on tuues oma tähelepanu just hingamisele, teatud hingamisharjutused annavad kesknärvisüsteemile märku et on aeg rahuneda.
Niisiis, kui tunned et oled justkui lõksus, argipäevased asjad hakkavad üle pea kasvama siis hinga, too ennast hetkesse ning võta minuga ühendust.
Kui sulle pakub huvi, mida tarokaardid sinule jutustavad, helista numbril 900 1727 ja vali 15.
Tervitades
Ennustaja Amara